Mariola Winiarczyk: Powtórzenie wiadomości z kl. I

Zespół Szkolno-Gimnazjalny
Rakoniewice

Powtórzenie wiadomości z kl. I

Na początku kl. I  po kilku lekcjach przypominających materiał w każdej klasie przeprowadzam mini konkurs chemiczny. W pierwszym etapie uczniowie piszą test chemiczny, który razem sprawdzamy ( każdy sprawdza koledze). W drugim etapie trzy najlepsze trój-osobowe zespoły rozwiązują po trzy zadania otwarte – w ustalonym czasie. Trzeci etap polega na rozwiązaniu krzyżówki przez dany zespół, a ewentualna dogrywka polega na odpowiedzi na wylosowane pytania.

Konkurs ten przy dobrej organizacji można przeprowadzić na jednej godzinie lekcyjnej.

Zakres materiału:

– Substancje chemiczne,
– Atomy i cząsteczki,
– Roztwory wodne,
– Reakcje chemiczne.

Nagrody:

za I miejsce – ocena celująca
za II miejsce – bardzo dobra
za III miejsce – dobra.

Cała publikacja znajduje się na stronie Autorki do pobrania w formacie PDF – link w stopce strony.

Publikacja umieszczona w Serwisie Publikacji Nauczycieli ODA, rok szk. 2004/2005